Články

Filmový klub: O patro níž, středa 2. března

Aktuality | Marta Mills | 2.3.2016 19:00

 

 

 

 

O PATRO NÍŽ

Všechno je, jak má být: obyčejný otec obyčejné rodiny v obyčejném domě. Ale spokojená rutina měšťanského života netrvá věčně. Jednou ráno uslyší pan Patrascu za dveřmi bytu ve druhém patře divokou hádku mezi mužem a ženou. Když hluk utichne, vyjde ven jeho soused z druhého podlaží. Patrascu mu automaticky kývne na pozdrav a vyjde ke svému bytu. Po návratu z práce vidí, že se to před vchodem do domu hemží sousedy a policisty. Laura, mladá žena z druhého patra, byla nalezena mrtvá. A tak se Patrascu dostane do sporu se dvěma svými blízkými sousedy: Jedním z nich je podivný vrah. Tím druhým je jeho svědomí.

Rumunsko – Francie – Švédsko – Německo 2015, režie Radu Muntean, 93 min.
Uvádí P. ThLic. Ing. Petr Vacík SJ a Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D. 
Filmová projekce se koná ve středu od 19 hod. ve velkém sále Městské knihovny v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1

Vstupné 90 Kč, informace – tel: 257 532 908, 257 532 013, pokladna – tel.: 222 113 425, 222 113 377, online rezervace: www.MLP.cz

Recenze a ukázka: lidovky.cz nebo protisedi.cz

 

 

 

Související články

Komentáře