XXI. Popelec umělců 10.2. 2016

XXI. Popelec umělců

středa 10. února 2016

18.00 hodin  / Popeleční hudební quodlibet Jiřího Stivína (flétna) a Roberta Huga (cemballo).  Duchovní slovo: Mons. Tomáš Halík

Koná se v sakristii kostela. Vstup volný, přístup z nádvoří Klementina od 17.40.

19.00 hodin / Mše svatá s udílením popelce v kostele Nejsv. Salvátora. Celebruje a promluví Mons. Tomáš Halík.

20.30 hodin / Vernisáž výtvarné intervence Free Visit Christiana Helwinga v sakristii kostela. Promluví autor společně s kurátorem Norbertem Schmidtem.

V pořadí XXI. Popelec umělců pořádá Akademická farnost Praha společně s Centrem teologie a umění při KTF UK.

„Popelec umělců" - setkání, které se poprvé uskutečnilo v r. 1996 ve studentském kostele Nejsvětějšího Salvátora a v divadle Na zábradlí, navazuje na západoevropskou tradici vzniklou před devadesáti lety v Paříži při bohoslužbách za umělce padlé během 1. světové války. Také u nás je Popelec umělců příležitostí k setkání umělců různých oborů, směrů a generací, k meditativnímu zastavení a k dialogu mezi světem umění a světem víry. Setkání se koná na Popeleční středu, kterou začíná postní doba.

Popelec umělců 2008 - Popelec umělců 2009Popelec umělců 2011 - Popelec umělců 2012