Kde je liturgie?

Omlouváme se se Vám za dočasnou nedostupnost této funkce

Články

Filmový klub: Mládí / La Giovinezza, středa 14.10.

Aktuality | Martin Staněk | 14.10.2015 19:00

Itálie - Francie - Švýcarsko - Velká Británie 2015, Paolo Sorrentino, 118 min.

Dirigent a skladatel v důchodu Fred (Michael Caine ) se léčí ve švýcarském sanatoriu pod dohledem své dcery (Rachel Weisz). Je tam s ním starý přítel, režisér Mick (Harvey Keitel), který se na rozdíl od Freda ještě nehodlá vzdát kariéry. Oba tráví čas ve vzpomínkách na mládí a na své lásky a s plným vědomím svého věku hledí bez iluzí vstříc budoucnosti. Kolem nich plyne život desítek barvitých postav, jež potkávají či jen zahlédnou a jež je nutkají k úvahám o mládí a kráse.
I tentokrát Paolo Sorrentino inscenuje jakési chorální divadlo života, kde postavy obklopující ústřední dvojici mají při své rozmanitosti každá svou zásadní roli. Nikoliv jako součást takřka neexistujícího příběhu, ale jako jedna ze složek tvůrčího záměru. Ten je úchvatně vyjádřen obrazem i hudbou a místo dojmu úpadku a konce se zdá spíš budit pocit naděje, umocněný krásným a silně emotivním závěrem.
Uvádějí P. ThLic. Ing. Petr Vacík SJ a Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D.
Filmová projekce se koná ve středu od 19 hod. ve velkém sále Městské knihovny v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1.
Vstupné 100 Kč, informace na tel: 257 532 908, 257 532 013
Pokladna – tel.: 222 113 425, 222 113 377
online rezervace: www.mlp.cz

Související články

Komentáře