Články

Filmový klub: Chlapectví/ Boyhood (středa 19.11. 19.00)

Aktuality | Martin Staněk | 19.11.2014 19:00

USA 2014, Richard Linklater, anglicky, české titulky, 166 min.

Chlapectví je výjimečný film. Příběh o dospívání jednoho obyčejného kluka chtěl režisér Richard Linklater (Před soumrakem, Před půlnocí) natočit co nejpoctivěji, i proto na něm pracoval dvanáct let. Každý rok, na tři až čtyři natáčecí dny, se sešla tatáž sestava herců a tvůrců, aby natočila další střípek do jedné životní mozaiky. Výsledkem je snímek, který je neobyčejný svou obyčejností a také tím, jak neuvěřitelně pestrou škálu emocí dokáže ze svých diváků vydolovat. Mason (Ellar Coltrane) je sympatický šestiletý kluk, který po rozvodu rodičů žije se starší sestrou Sam (Lorelei Linklater) a mámou (Patricia Arquette). S tátou (Ethan Hawke) se ale obě děti pravidelně vídají a mají s ním kamarádský vztah. Taková je Masonova výchozí životní situace, z níž se vydává vstříc pubertě, dospívání a dospělosti. Po cestě míjí spousty známých a přátel, prvních a druhých lásek, konfliktů a usmiřování se sestrou a matkou a dalších životních křižovatek, které všichni tak důvěrně známe.
Uvádí P. ThLic. Ing. Petr Vacík, SJ a Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D.
Velký sál Městské knihovny v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1.
Vstupné: 70 Kč. Předprodej v pokladně MKP (po-pá 14-20 hod.), tel.: 222 113 425, 222 113 377
online rezervace: www.MLP.cz

Související články

Komentáře