Články

Obnovíš tvář země - nová kniha Mons. Tomáše Halíka

Aktuality | Martin Staněk | 14.11.2014 00:00






14. listopadu vyšla v Nakladatelství Lidové noviny kniha s názvem Obnovíš tvář země - Texty k obnově církve a společnosti z let 1988-1998

Texty Tomáše Halíka z let 1988 – 1998 – od dob jeho působení v „podzemní církvi“ v kruhu poradců kardinála Tomáška, přes první veřejná vystoupení v dramatickém roce 1989 po celé první desetiletí mladé demokracie – spojuje téma odpovědnosti za duchovní a morální stav společnosti a věrohodnosti církve. Výběr textů doprovází autorova reflexe jeho tehdejších myšlenek s odstupem čtvrtstoletí a zároveň jeho komentář k tehdejším událostem a osobní vzpomínky, které zejména mladší generaci mají přiblížit dobový kontext.

Knihy Tomáše Halíka

ePublikace Tomáše Halíka z nakladatelství NLN

Osobní stránky Tomáše Halíka

 

Z uvedení knihy v kavárně Krásný Ztráty

foto © Martin Staněk

Související články

Komentáře