Články

10. výročí vyhlášení Akademické farnosti 21.11.

Aktuality | Martin Staněk | 21.11.2014 00:00V pátek 21. listopadu oslavíme (především v srdcích) 10. výročí slavnostní promulgace nově založené Akademické farnosti – první personální farnosti na území ČR. Při večerní mši sv. tak před deseti lety učinil Miloslav kardinál Vlk, tehdejší primas český. Po slavnostní bohoslužbě také požehnal a předal do užívání tehdy nově rekonstruovanou kryptu. 

Za naši farnost byli přítomni P. Tomáš Halík (v tu chvíli již farář), P. Zdeněk Králík a P. Ladislav Štefek (farní vikáři), z hostů pak P. Ludvík Armbruster SJ, P. Tomáš Roule, jáhen Jan Regner SJ.

Akademická farnost byla dekretem pražského arcibiskupa založena již k 1. říjnu 2004 (k začátku akademického roku), máme tedy na výběr, kdy chceme slavit.

Fotografie ze slavnostního vyhlášení 21.11. 2004


foto Milan Zajíček

 

Související články

Komentáře