Články

Liturgie sv. Jana Zlatoústého – mše sv. východního obřadu 8.4. 19.00

Aktuality | Martin Staněk | 8.4.2014 19:00

 

 

Úterní studentská mše sv. bude po dvou letech opět něčím výjimečná – totiž svou liturgií. Ta bude sloužena východním způsobem, tedy tak, jak ji běžně zažívají katoličtí křesťané východního obřadu (někdy též „řeckokatolíci“), například hned v sousední katedrále sv. Klimenta v Klementinu. Mši sv. bude celebrovat ThLic. Jan Kotas, odborník na liturgii a přednášející na KTF UK, se kterým bude možné o této pro nás nezvyklé podobě liturgie diskutovat od 20.30 hodin v sakristii. Liturgii doprovodí řeckokatolický sbor. Na místě bude k dispozici pomocný text pro snazší orientaci. Fotografie z liturgie, sloužené u nás v roce 2011, najdete v naší webové fotogalerii.

Související články

Komentáře