Noc kostelů – Světlo a zvuk u Nejsv. Salvátora 2010

Archiv uměleckých intervencí | Administrátor | 28.5.2010 19:50

Noc kostelů – Světlo a zvuk u Nejsv. Salvátora

pátek 28. května 2010

V rámci celostátní Noci kostelů 2010 probíhal v pátek 28. května v kostele multimediální program „Světlo a zvuk u Nejsvětějšího Salvátora“. Hlavní dominantní světelnou instalaci utvořili v presbytáři sami návštěvníci. V bočních lodích probíhala projekce fotografií ze života farnosti. Na ochozu si bylo možné prohlédnout výstavu Věry Novákové Brázdové. Střídavě se uskutečňovalo čtení fragmentů duchovních textů (Tomáš Halík) a z různých míst kostela v rámci tzv. Setkání pěti hrálo střídavě několik hudebníků a zpěváků: Salvátorská schola – africké spirituály, sbor Geshem – americké spirituály, Jiří Hodina – gregoriánský chorál, Eva Bublová – varhany, Dalibor Pavelka – příčná flétna. Při Noci kostelů 2010 přišlo do Nejsv. Salvátora přes 6000 návštěvníků. Koncepci celého večera navrhli Norbert Schmidt a Martin Staněk. O koordinaci pečovala Paula Jirsová Fassati.

foto © Martin Staněk