Články

Kardinál Ravasi zahájí Nádvoří národů

Aktuality | paula | 14.11.2013 12:57

Ve dnech 14. - 16. listopadu 2013 je na návštěvě České republiky kardinál Gianfranco Ravasi. Předseda Papežské rady pro kultury přijíždí do Prahy aby symbolicky zahájil dialog mezi světem víry a nevíry, inspirovaný sv. Pavlem a označovaný jako Nádvoří národů. Myšlenku takového dialogu inicioval papež Benedikt XVI. pod dojmem návštěvy ČR v roce 2009.

Ve dnech 14. - 16. listopadu 2013 je na návštěvě České republiky kardinál Gianfranco Ravasi. Předseda Papežské rady pro kultury přijíždí do Prahy aby symbolicky zahájil dialog mezi světem víry a nevíry, inspirovaný sv. Pavlem a označovaný jako Nádvoří národů. Myšlenku takového dialogu inicioval papež Benedikt XVI. pod dojmem návštěvy ČR v roce 2009.

Kardinál Ravasi , který je odborníkem v oblasti biblistiky a působí rovněž v komisi pro archeologii, přicestoval na pozvání kardinála Dominika Duky OP a ministerstva kultury.

Ve čtvrtek 14. listopadu v 17.00 hodin v budově pražského arcibiskupství představí svou knihu "Neznámý Bůh" a v pátek dopoledne pronese v Karolinu Univerzity Karlovy přednášku na téma „Dialog o duši Evropy“. Partnery pro diskuzi mu budou prof. Tomáš Halík a prof. Jiří Pešek.

Obě akce jsou otevřené pro veřejnost, počet míst v přednáškových sálech je však limitovaný.

Veřejnost je srdečně zvána k diskuzi s předsedou Papežské rady pro kulturu, kardinálem Ravasim!

Komentáře