Cyklus debatních večerů Technika vs. člověk - pozor, změna programu 14.11.

Aktuality | paula | 25.9.2013 09:57

Technologický vývoj se extrémně zrychluje. Přelomové vědecké objevy způsobily dalekosáhlé změny ve společnosti avnímání jednotlivců. Žijeme v mnoha automatizovaných, často virtuálních systémech. Jak všudypřítomné technologie ovlivňují náš vztah ke světu, druhým lidem i naši spiritualitu? Cyklus čtvrtečních večerů, které proběhnou v sakristii v říjnu a listopadu, si dává za cíl prozkoumat tento vliv s pomocí českých odborníků, zhodnotit způsoby, kterými nás užívání technologií vnitřně utváří a naznačit cestu pro spiritualitu dnešní technizované doby.

Večery jsou určeny především pro studenty, kteří považují duchovní přesah za nutnou součást plnohodnotného života a chtějí lépe rozumět době, ve které žijeme. Není podmínkou, aby účastníci byli z křesťanských či dokonce církevních kruhů, akce je otevřena široké veřejnosti. Pořadatelé: Studentská rada FF UK a Akademická farnost Praha. Setkání moderují Michal Ježek a Petr Pospíšil. Jednotlivé večery najdete v kalendáři. (pozor, 14.11. se nekoná přednáška prof. Halíka - zařazen je dialog duchovních P. Karla Satorii a P. Jana Regnera SJ)