Články

Mše sv. v rámci setkání jezuitské univerzitní pastorace 10.11. (20.00)

Aktuality | Martin Stanek | 5.11.2012 16:49

Již třetí ročník Konference evropských jezuitů a jejich spolupracovníků působících v univerzitní pastoraci se po Římě a Maltě bude 8.-11.11. 2012 konat v české metropoli. Během konference se budou v Praze konat dvě bohoslužby pro veřejnost, kterých se všichni vzácní hosté zúčastní. Ta první proběhne v pátek 9. listopadu od 17.30 v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí, druhá, určená zejména pro studenty v sobotu 10. listopadu od 20 hodin v kostele Nejsvětějšího Salvátora.

Téma setkání je Nová evangelizace - ignaciánská cesta. Pozvání přijali mimo jiné předseda evropských provinciálů John Dardis, profesor systematické teologie z Dublinu James Corkery nebo sekretář generálního představeného pro záležitosti víry Gerald Blaszczak. Kromě nich přijede na 30 jezuitů z celé Evropy, mezi nimi vedoucí akademických kostelů z Olomouce a z Brna.

Komentáře