Články

Filmový klub 7.11. (19.00)

Nezařazeno | paula | 29.10.2012 14:28

V rámci filmového klubu budeme tentokrát promítat film Tady to musí být / This Must Be the Place (Francie-Irsko-Itálie 2011, Paolo Sorrentino, anglicky, české titulky, 118 min).

Úvod, projekce filmu a přednáška s diskusí, uvádí P. ThLic. Ing. Petr Vacík, SJ a Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D.
Koná se v kině Městské knihovny na Mariánském náměstí. Vstupenky nutno rezervovat v Městské knihovně, cena 70Kč. Téma: Cheyenne (Sean Penn) je bývalá rocková hvězda.

Ve svých padesáti letech se stále obléká ve stylu gothic a žije v Dublinu ze svých autorských honorářů. Smrt jeho otce, se kterým dlouhých 30 let nekomunikoval, ho zavede zpět do New Yorku. Cheyenne zjišťuje, že jeho otec byl celý život posedlý jednou věcí: pomstou za pokoření, které utrpěl v koncentračním táboře v Polsku. Cheyenne se rozhodne pokračovat tam, kde jeho otec skončil a vydává se na cestu napříč Amerikou.Film získal cenu ekumenické poroty v Cannes a mnohá další vyznamenání.

Související články

Komentáře