Články

Noční pouť na Svatou horu (12. - 13.10. 2012, 19.00 - cca 10.00)

Aktuality | Martin Stanek | 2.10.2012 19:50

Zveme na již tradiční noční pouť z Prahy až na Svatou Horu u Příbrami. Bude se konat v noci z pátku 12. 10. na sobotu 13. 10. 2012. Sraz účastníků je v pátek před 18.55 na Smíchovském nádraží na autobusové zastávce směr Zbraslav (bus jede přesně 19.00), v 19.20 je odchod z Baní. Letos jezdí mnohem více autobusů kvůli nějaké objížďce, takže kdo to v 19.00 nestihne, může jet dalším a skupinu poutníků dožene po cestě. Tradice této pouti sahá minimálně do 50. let, kdy se studenti rozhodli putovat v noci. Původně vedla trasa z Jílového u Prahy. Po povodních v roce 2002 hledala skupina, která tradici poutě převzala, alternativní trasu kvůli uzavřenému mostu ve Štěchovicích. Od té doby se chodí po hřebeni Brd po trase Praha-Baně – Skalka – Stožec – Příbram. Celá cesta měří cca 55 km a většinou vede po lesních cestách. Pouť se koná za každého počasí, po cestě není možnost občerstvení kromě začátku a konce trasy. Přizpůsobte tedy tomuto faktu své vybavení. Méně zdatní účastníci mohou odjet dříve posledním autobusem z Řitky (cca ¼ trasy) či prvním ranním z Dobříše (cca 2/3 trasy) zpět do Prahy. Příchod na Svatou Horu u Příbrami očekáváme v dopoledních hodinách, odkud se po tiché meditaci, případně účasti na některé ze mší odebereme na autobus či vlak do Prahy.

Více info na farním mailu [email protected].

Komentáře