Články

Mladí Evropané za svět bez násilí 20.-23.9. 2012

Aktuality | Martin Stanek | 4.5.2012 12:46

Ve dnech 20. - 23. září 2012 se uskuteční III.  mezinárodní konference Mladí Evropané za svět bez násilí, pořádaná Komunitou Sant´Egidio.(www.santegidio.org) ve spolupráci s univerzitami a vzdělávacími institucemi v České republice, Gruzii, Nemecku, Itálii, Litvě, Polsku, Rumunsku, Rusku, Slovensku a Maďarsku. Toto již třetí mezinárodní setkání navazuje na konference Není budoucnosti bez paměti". "Mladí Evropané v Osvětimi (2008) a Za svět bez násilí (2010). Stovky mladých lidí z různých zemí, které spojuje přání říci své jasné NE násilí, se sejdou v Polsku, v Krakově a Osvětimi, na místech, kde si připomínáme utrpení milionů Židů, Romů a vězňů z celé Evropy a bývalého Sovětského svazu během druhé světové války. Sedmdesát let poté, co v koncentračním táboře Osvětim-Březinka začalo vyhlazování vězňů, naléhavě cítíme, že je třeba znovu potvrdit hodnoty míru a soužití mezi různými národy ve všech zemích, odkud pocházíme. Věříme, že tato připomínka je velmi důležitá i pro nejmladší generace, které naštestí nepoznaly hruzy války a holocaustu. Sejdeme se v Osvětimi, abychom si připomněli historické tragédie našich zemí, zapříčiněné xenofobií, rasismem a antisemitismem a také abychom začali mít sen o vytváření lidštejší budoucnosti.
Podrobné informace k setkání naleznete v níže přiloženém letáku.

 

Komentáře