Fotomaraton Salvátor 21.5. 2011

Aktuality | Martin Stanek | 29.4.2011 12:41

Motto: tucet hodin – tucet témat – tucet či dva snímků. Proč: Sobotní procházka Prahou nebo přírodou s otevřenýma očima a fotoaparátem trochu jinak. Hlavním smyslem soutěže je fotograficko – exerciční prožití jarního dne. Účastníci se sami podílejí na organizaci soutěže. Fotografie sami hodnotí, mají možnost vidět, jak témata viděli a zachytili ostatní a aktivně se zapojit do přípravy výstavy vítězných fotografií. Zahájení: sobota 21. května v 9.00 hod. v sakristii kostela Nejsv. Salvátora, kdy bude zveřejněno i 12 témat. Letošní témata připraví Martin Staněk, matador předchozích ročníků. Doba trvání: 12 hodin. Zakončení: 22 hodin SEČ. Podepsané kinofilmy a „hrací karty“ bude možné odevzdat od 19 hodin, stahování dat z karet bude probíhat ve stejném čase. Místo konání soutěže: Hlavní město Praha. Pravidla: Čím můžete fotit: čímkoliv, automatem, zrcadlovkou a to jak digitální, tak analogovou, na kinofilm i středoformát. Podmínkou při focení na film je použití filmu, který se vyvolává procesem C-41 (tzn. barva i čb). • při focení digitálním – odevzdáte 12 snímků (nebo méně), na každé téma max. 1 snímek • při focení na kinofilm – odevzdáte film, na každé téma můžete vyfotit max. 2 snímky, pro celkové vyhodnocení se počítají body pouze jedné fotce ze dvou v daném tématu, a to té, která dostane více bodů. Pokud tématu přiřadíte více snímků, téma se vám neboduje. • při focení na středoformát – odevzdáte svitek s 12 snímky, ke každému tématu jeden snímek. Účastnický poplatek: odvíjí se podle druhu použitého přístroje a materiálu a bude upřesněn na místě. Níže uvedené údaje vycházejí z cen pro rok 2010 a mohou se na místě lehce lišit. Materiál digi (12 snímků) – 150 Kč klasika (12 snímků) – 190 Kč klasika (24 snímků) – 330 Kč středoformát (12 snímků) – 260 Kč Co se děje po soutěži: filmy se nechají vyvolat ve FotoŠkoda a vyrobí se fotky velikosti 13×18 cm. Vyhodnocení snímků: Vyhodnocení proběhne ve středu 25.5. mezi 12 – 17h a ve čtvrtek 26.5. od 18 do 19.45 hodin. Fotky bodují sami soutěžící. Snímky se rozloží na ochozu kostela podle témat a očíslují. Každý účastník má možnost přijít a hodnotit nejlepší tři snímky z každého tématu, své fotky přirozeně nehodnotí. Výstava: Vítězné snímky budou vystaveny od na ochozu kostela od 5.6. Farnost vítězné fotky nechá zvětšit na velikost 30×45 cm a zarámuje. Jak je možné pomáhat při organizaci soutěže: • V den konání soutěže hodinu stahovat do počítače digitální snímky. • Ve středu 25.5. přijít před začátkem hodnocení a pomoci rozkládat fotky a připravit na vyhodnocení. (bude upřesněno) • Ve středu 1.6. od 14 do 17h přijít pomoci s rámováním a věšením fotek (bude upřesněno).