Články

Autorské představení: Lamento - Z tance v prach a opět do tance (den a noc Matky Terezy) středa (9.12. 19:00)

Aktuality | Martin Stanek | 9.12.2009 00:00

Děj se odehrává v průběhu jednoho dne a jedné noci v útulku pro umírající Nirmal Hridaj, který v Kalkatě hned vedle chrámu bohyně Kálí založila Matka Tereza.

K ránu přibyl do útulku nový případ – bývalý řidič rikši, jménem Rinzai. Chudý, nemocný, bez prostředků a bez příbuzných. M. Tereza se mu snaží pomoci. Tak, jako se celý život snaží pomáhat těm nejchudším z chudých. Rinzai je jeden z nich. Kdo z těch dvou ale nakonec ve skutečnosti potřebuje pomoc? Kdo má větší strach? Kdo je osamělý a bez lásky? … Existuje vůbec Bůh? Je duše? Máme nějakou naději? Má to všechno nějaký smysl?… A dá se v Kalkatě do hodiny sehnat mandolína?
Po představení bude možné zapojit se do debaty o noci víry vedené Mons.T.Halíkem.

Scénář: Lucie Trmíková; Hudba: Miloš Orson Štědroň; Režie: Jan Nebeský;
Účinkují: Jan Mikušek, Miloslav Mejzlík, Lucie Trmíková, Miloš Orson Štědroň, Jana Bezpalcová, Jan Švamberg.

Komentáře