Články

ARS ELECTROACUSTICA PALMARUM - Květná neděle 9.4. ve 20h

Aktuality, Umělecké intervence a výstavy | Martin Staněk | 9.4.2017 20:00

Večerní mši svatou se svěcením ratolesti hudebně doprovodí projekt Ars Electroacustica Palmarum. Zazní kombinace starých tradic duchovní hudby s improvizačními vstupy a novými možnostmi hudebních technologií. Hudební koncept navazuje na předcházející roky, kdy liturgii Květné neděle doprovázela experimentální hudba. Letošního konceptu se opět ujal skladatel a multiinstrumentalista Tomáš Reindl.

Obsazení:
Tomáš Reindl  - realtime electronic, tabla, klarinet, koncovka
Jan Jirucha - pozoun
Jiří Hodina - gregoriánský chorál, housle
Eva Bublová - varhanní improvizace

Audioukázka z roku 2016

Foto z Květné neděle 2014Kázání z Květné neděle 2016 - text

Ohlasy v médiích:

Český rozhlas Plus, Den podle... Martiny Maškové, neděle 9.4. 2017 46:40

Související články

Komentáře